Zonnige Kunstroute trekt veel bekijks

De Kunstroute Ooststellingwerf wordt jaarlijks door Stichting Kunstwerf georganiseerd. Dit jaar toonden meer dan dertig kunstenaars hun werk. Thema was ‘Wordt vervolgd’.

De Kunstroute werd vrijdagmiddag 5 september onder grote belangstelling geopend bij Stellinghaven in Oosterwolde. De aanwezigen konden genieten van twee prachtige dansen, uitgevoerd door leerlingen van Brigitte Hoogkamp, dansdocent bij Kunst & COO. Vervolgens kon de overzichtstentoonstelling, waarin alle locaties zijn vertegenwoordigd, worden bekeken.

Locaties bij elkaar

Op zaterdag en zondag waren van 11.00 – 17.00 uur alle locaties gratis te bezoeken. Dat het clusteren van locaties een positief effect had op het aantal bezoekers, bleek onder andere in Makkinga. Kunstenaars exposeerden daar werk in zowel het dorpshuis, de kerk als bij de molen. De Kunstroute is daar ontzettend goed bezocht.

Ook bij de Oosterbrink in Oosterwolde was het heel erg druk. Daar werd onder de noemer Crea-Kunst op zes verschillende plekken in de straat kunst getoond, waaronder beelden van Saber Mikael uit Appelscha, werk van zijn leerlingen, schilderijen van Anky van Burgsteden en Aafje van der Veen (moeder en dochter), bloemsierkunst van Anja Plat, vogelkunst van Anne-marie Bakker en ambachtelijke weefkunst van Giny van ’t Klooster en Jolanda Schotanus. Het was mooi om te zien hoe verschillend je creatief bezig kunt zijn.

‘Werk in uitvoering’

Het veelzijdige aanbod kwam ook goed tot uiting bij het atelier van Zwannie Menger. Onder de titel ‘Werk in uitvoering’ was daar werk te zien van eindexamenkandidaten van het Stellingwerf College en kinderen van de Kunstkeet. Ook werd een gezamenlijk kunstobject getoond dat gemaakt is door lokale kunstenaars die elkaar eens in de ongeveer zes weken treffen via het Kunstcafé van Kunstwerf.

Ook al was het thema ‘Wordt vervolgd’ wat abstract, op heel veel locaties was daar iets mee gedaan. Een mooi voorbeeld hiervan was de expositie van Fotoclub Harambe Appelscha (FoHa) in een schuur naast de molen in Makkinga. Er hing een ketting van foto’s, waarbij elk beeld logisch aansloot op het volgende. Al met al een zeer geslaagde editie. Wordt volgend jaar dus zeker vervolgd.